GCPR

          W dniu dzisiejszym rozpoczął się XIX Lubuski Tydzień Seniora. Obchody zapoczątkowała uroczysta Msza Św. dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziennego Pobytu, Parafii i Instytucji Kultury.

          Sala konferencyjna Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. wypełniła się dziś osobami wspierającymi osoby starsze w naszym mieście.

          Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci pana Marka, gorzowianina, który skorzystał z zasobów lokalowych Urzędu Miasta i dostał mieszkanie, na które czekał 4 lata.

           Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w trosce o potrzeby rodzin objętych pomocą rozpoczęło szósty cykl spotkań „Szkoły dla rodziców i wychowawców”. Spotkania rozpoczęły się 04.10.2017r. i potrwają 10 tygodni. Grupa uczestników to rodzice, którzy uczestniczą aktywnie w tzw. procesie reintegracji rodziny, czyli starają się o powrót do domu rodzinnego dzieci, które zostały umieszczone w pieczy zastępczej. Zajęcia są jednym z etapów ich edukacji i mają pomóc im w stawaniu się lepszym rodzicem.