W dniach 24-26.09.2019 r, podobnie jak w latach ubiegłych nad Jeziorem Długie, odbywa się spotkanie Pionierów Naszego Miasta.

Te 3 dni są dowodem wielkiego szacunku władz Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, mieszkańców oraz zaproszonych gości do osób, które swoją ciężką pracą przyczynili się do odbudowania Polskości i wnoszenia tradycji na odzyskanych ziemiach zachodnich.
Podczas tego spotkania Pionierzy wielokrotnie przenoszą się wspomnieniami do tych najtrudniejszych dni w powojennej historii naszego miasta opowiadając zgromadzonym gościom swoje przeżycia.
W tym roku jest jeszcze jedna okazja do świętowania, to 100 urodziny gorzowskiego Pioniera, pana Tadeusza Stodolniaka.
W dniu 25.09.br. był wielki tort i mnóstwo życzeń dla Jubilata. Takie urodziny w takim towarzystwie na pewno pozostaną niezapomniane, zarówno dla pana Tadeusza jak i zaproszonych gości. I także to wspomnienie zostanie „ocalone od zapomnienia”.

 

  • Post published:25 września 2019